تاثیر آب پنیر بر روی کیفیت نان بربری

تاثیر آب پنیر بر روی نان بر روی کیفیت نون بربری می گذارد صحبت کردیم و به نکات بسیار مهمی در این زمینه اشاره شده است. در ادامه با ما همراه باشید.

آیا آب پنیر بر روی کیفیت نان بربری اثر میگذارد؟

آب پنیر یکی از فرآورده های غیر مستقیم از شیر می باشد، که رنگ آن زرد مایل به سبز می باشد. یکی از بهترین پروتئین های موجود موجود در طبیعت پروتئین آب پنیر می باشد. آب پنیر دارای گروه ویتامین ها B و کلی مواد آلی و معدنی می باشد. آب پنیر دارای خواص ضد یبوست نیز می باشد و به دستگاه گوارش جهت هضم راحت غذا کمک میکند، همچنین آب پنیر کاهش دهنده وزن و تنظیم کننده قند خون و فشار خون می باشد. آب پنیر به عنوان اکسیدان قوی شناخته می شود که در پیشگیری از سرطان و تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده می شود. آب پنیر بهترین مکمل برای ورزشکاران و سالمندان می باشد.
از طرفی هم نان بربری یکی از نان هایی می باشد که بیشترین میزان انرژی و پروتئین مورد نیاز مردم ایران را تامین مینماید.

تاثیر آب پنیر بر روی نان
تاثیر آب پنیر بر روی نان

در این مقاله سعی برآن شده است که تاثیر آب پنیر بر روی کیفیت نان بربری را بررسی کنیم. در این مقاله از نسبتهای ۵، ۱۰ و ۱۵ درصد آب پنیر در تهیه خمیر و نان بربری استفاده شد. میزان رطوبت، خاکستر و پروتئین در نان های حاوی آب پنیر افزایش یافت و بیشترین میزان پروتئین و خاکستر را نان های حاوی ۱۵ درصد آب پنیر داشت. خواص فارینوگرافی خمیرهای حاوی آب پنیر نسبت به نمونه ی شاهد بهبود یافت، میزان بیاتی نانهای حاوی ۵ و ۱۰ درصد آب پنیر نسبت به نمونه ی شاهد کاهش و حجم این تیمارها افزایش یافت و ارزیابی حسی صفات نان نشان داد، رنگ نان در نانهای حاوی ۱۰ درصد آب پنیر و طعم و پذیرش کلی در نانهای حاوی ۵ درصد آب پنیر بیشترین امتیاز را به خود اختصاص دادند.
فروشگاه آنلاین نان مارکت هلما با بهره گیری از کادری مجرب درصدد هست با کیفیت ترین نان را در حداقل زمان ممکن دست شما عزیزان برساند.
ما ضامن سلامتی شما هستیم. حس تازگی رو به سفره هایتان می آوریم.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0
فروشگاه نان مارکت هلما