تاثیر آرد دانه خربزه بر روی نان سنگک | پودر دونه خربزه در نون سنگک

در این بلاگ به تاثیراتی که آرد دانه خربزه بر روی نان سنگک می گذارد صحبت کردیم و به نکات بسیار مهمی در این زمینه اشاره شده است. در ادامه با ما همراه باشید.

آیا آرد دانه خربزه بر روی نان سنگک اثر میگذارد؟

آرد دانه خربزه دارای ویتامین A می باشد بخاطر همین باعث جلوگیری از مشکلات چشمی می شود همچنین باعث ازبین رفتن کرم روده می شود. آرد خربزه کاهش دهنده تب هست و از سرفه های شدید جلوگیری میکند. همچنین به علت داشتن ویتامین E به سلامتی و طراوت پوست کمک میکند. آرد دانه خربزه افزایش دهنده میل جنسی هم می باشد، درهمین راستا در پژوهش آقای نصرآبادی و خانم دریادارآرد دانه خربزه در پنج سطح صفر، ۲.۵، ۵، ۷.۵ و ۱۰ درصد به آرد گندم افزوده شده و نان سنگک تهیه شد.

 

پودر تخمه خربزه

 

این نمونه ها به صورت تازه و همچنین پس از ۲۴ ساعت نگهداری در دمای اتاق مورد ارزیابی حسی قرار گرفتند. از نظر ویژگیهای حسی نان های تازه دارای آرد دانه خربزه تفاوتی با نمونه شاهد نداشتند. اما بعد از ۲۴ ساعت، نان های دارای ۵ و ۷.۵ درصد آرد دانه خربزه رنگ مطلوب تر از نان شاهد داشتند و بیاتی نان را به تاخیر انداختند. با افزایش مقدار آرد دانه خربزه، درصد پروتئین، خاکستر، چربی نان، مولفه رنگی b* و درصد جذب آب خمیر به طور معنی داری افزایش یافت، در حالیکه مقاومت خمیر، زمان گسترش خمیر و مولفه رنگی L* کاهش معنی داری داشت.

بعد از ۲۴ ساعت بافت نان های دارای آرد دانه خربزه تا سطح ۷.۵ درصد به طور معنی داری نسبت به شاهد نرمتر گردید. با توجه به نتایج ارزیابی حسی و بافت می توان جهت غنی شدن نان سنگک تا سطح ۷.۵ درصد آرد دانه خربزه به آرد گندم اضافه کرد تا علاوه بر بالا بردن ارزش غذایی نان و حفظ ویژگی های کیفی نان، بیاتی نان را نیز به تاخیر انداخت.

فروشگاه آنلاین نان مارکت هلما با بهره گیری از کادری مجرب درصدد هست با کیفیت ترین نان را در حداقل زمان ممکن دست شما عزیزان برساند.
ما ضامن سلامتی شما هستیم. حس تازگی رو به سفره هایتان می آوریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
ارسال رایگان برای خرید اول | کد تخفیف ارسال رایگان wellcome
X