خرید نان حجیم

مردم دیگر حوصله  و وقت ایستادن در صف های نانوایی را ندارند. به محض اینکه ببینند صف شلوغ است، می‌روند. کجا؟! سراغ فانتزی فروشی یا سوپری که البته از این پس میتوانید برای خرید نان حجیم و همچنین انواع نان های سنتی ایرانی از وب سایت و نرم افزار نان مارکت هلما بصورت آنلاین، اقدام نمایید. این روز ها همه فانتزی‌ خور شده‌ اند. نه اینکه سنگک، لواش، بربریو غیره نخورند؛ اما فقط هوسی سراغش می‌ روند. قبلاً اما برعکس بود. می ‌خواستند ساندویچ درست کنند، نان فانتزی می ‌خریدند. دیگر آبگوشت و نیمرو را هم با باگت می‌ خورند.

شاطر این را می ‌گوید و ادامه می‌دهد: قبلا در هر محله نهایتا یک فانتزی فروشی بود. حالا قدم به قدم نان فانتزی باز شده. فقط هم نان نیست، همه چیز می‌ فروشند. بیسکوئیت و نقل و آجیل هم دارند که جنس ‌شان جور باشد.

نان سنتی یا فانتزی؟! صحیح‌ اش البته نان حجیم است. نان‌ های حجیم گرچه هنوز راه زیادی دارند تا به محبوبیت نان ‌های سنتی برسند، اما چندان هم کم طرفدار نیستند.
چندین سال است که در صنعت نان، تحول اساسی ایجاد شده است. ما دو نوع نان داریم: نان سنتی و نان حجیم یا اروپایی که در ایران به نان فانتزی معروف شده، که البته به لحاظ روش تولید، اصولی‌ تر تولید می ‌شود.

محمود مرشدی، دبیر انجمن ماشین ‌سازان پخت نان ایران این را می‌گوید: طبق آمار در حال حاضر میزان مصرف نان حجیم در تهران، حدود 20 درصد تخمین زده شده. البته میزان مصرف در شهرستان ‌ها کمتر می باشد. گرچه نان ما هم بر سر سفره اروپایی ‌ها رفته است. لواش، سنگک و بربری ما هم به کشور های دیگر صادر می‌ شوند. البته نان های اروپایی به سختی جای خودشان را در سفره ‌های ما باز کردند و مصرف آن با شیب ملایمی افزایش یافت.

 نان های حجیم

به نان هایی اطلاق می شود که ضخامت آن ها بیش از 5 سانت بوده و فرآیند تخمیر در آن ها بطور کامل در اطاق تخمیر صورت می گیرد و پس از پخت دارای بافتی متخلخل، اسفنجی و یکنواخت هستند، ماندگاری بیشتری دارند و از قابلیت هضم و جذب آسان تری برخوردار می باشند. مانند نان های: باگت، تست، ساندویچی و چاپاتا و غیره.

نان های حجیم خود در سه شکل مختلف: نان بدون قالب، نان پاروئی بهم چسبیده، و نان قالبی تهیه می گردند.
این سه فرم نان ظاهرا از نظر عرضی و نسبت پوسته به بافت داخلی، با یکدیگر متفاوت هستند. وزن نان های حجیم اغلب 500 گرم می باشد و نان گندم نیز اغلب به وزن 500 گرم است، در حالی که نان های مخلوط گندم و چاودار و یا نان های تهیه شده از آرد کامل به وزن 2000 گرم تهیه می گردند. نان های کوچک مثل بروتشن می تواند از آرد گندم و یا آرد چاودار یا مخلوط هر دو آرد تهیه گردند.

نکات مهم در انتخاب و خرید نان حجیم

1. از خريد نان حجیم بسته ‌بندي شده بدون مجوز، از سوپر مارکت‌ ها يا فروشگاه ‌هاي مواد غذايي خودداري نمایید.
2. از خريد و مصرف نان ‌هاي سوخته يا بيات اجتناب کنید.
3. در شناسايي و معرفي واحد هاي نانوايي که هنوز از جوش شيرين و نمک زياد براي عمل ‌آوري سريع خمير و تقويت آرد بي ‌کيفيت استفاده مي ‌نمايند، با دولت همکاري داشته باشيد.

 

 

 

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0
فروشگاه نان مارکت هلما