تاثیر آرد ارزن بر روی نان بربری | پودر ارزن در نون بربری

در این بلاگ به تایثیراتی که آرد ارزن بر روی نان سنگک می گذارد صحبت کردیم و به نکات بسیار مهمی در این زمینه اشاره شده است. در ادامه با ما همراه باشید.

آیا آرد ارزن بر روی نان بربری اثر میگذارد؟

ارزن که ببشتر به عنوان غذای پرندگان شناخته می شود ولی به عنوان یکی از غلات خوش طعم در اکثر کشورهای آسیای شرقی وآفریقا استفاده می شود. آرد ارزن دارای فیبر زیاد ، پروتئین، منیزیم، فسفر، آهن، کلسیم، روی، پتاسیم و گروه ویتامین های A و B می باشد.
از آرد ارزن جهت پیشگیری از بیماری های قلبی و دیابت استفاده می شود همچنین از این آرد جهت کاهش خطر سنگسازی صفرا استفاده می شود. آرد ارزن برای جلوگیری از سرطان پستان نیز بسیار استفاده می شود.
از دلایل عمده شیوع سوء تغذیه در کودکان ایرانی، مصرف نان هایی با ارزش تغذیه ای پائین است . از این رو یکی از اهداف عمده محققان صنعت غذا، غنی سازی این دسته از مواد غذایی می باشد بنابراین در این تحقیق از آرد ارزن درسه سطح ۱۰، ۲۰و ۳۰ درصد به دلیل ارزش تغذیه بالا به عنوان جایگزین بخشی از آرد برنج در نان بربری بدون گلوتن استفاده شد.

پودر ارزن در نان بربری

خصوصیات تغذیه ای، بافتی و حسی نمونه های تولیدی در قالب یک طرح کاملا تصادفی مورد مطالعه قرار گرفت. نتایج به وضوح نشان داد که کاربرد آرد ارزن و افزایش سطوح مصرف آن سبب افزایش محتوای پروتئینی، خاکستر، میزان رطوبت، سفتی بافت نمونه های تولیدی و کاهش ارزیابی حسی و حجم مخصوص نمونه ها شد. در نهایت ارزیابی حسی و امتیاز پذیرش کلی مشخص نمود که نمونه ی حاوی ۲۰ درصد آرد ارزن بهترین نمونه ی این پژوهش بودند. از این رو به یقین می توان گفت این نمونه قابلیت عرضه به بازار مصرف بیماران سیلیاکی و آن دسته که به گلوتن حساسیت دارند به را عنوان یک محصول بدون گلوتن غنی شده، خواهند داشت.

فروشگاه آنلاین نان مارکت هلما با بهره گیری از کادری مجرب درصدد هست با کیفیت ترین نان را در حداقل زمان ممکن دست شما عزیزان برساند.
ما ضامن سلامتی شما هستیم. حس تازگی رو به سفره هایتان می آوریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
ارسال رایگان برای خرید اول | کد تخفیف ارسال رایگان wellcome
X